04 Aralık

Konya, 29 Kasım 2023 - Diyanet İşleri Başkanlığı, Yurt Dışı Din Hizmetleri İstişare Toplantısı ve 2023 İtrî Kültür Sanat Müzik Toplantısı Konsere Ev Sahipliği Yaptı…

Bu önemli etkinlik, din hizmetleri üzerine yapılan istişarelerin yanı sıra İtrî kültürünün zenginliğiyle bezenmiş bir müzik konserini içeriyordu. Konya'da gerçekleşen bu etkinlik, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşama fırsatı sundu.

10 Ağustos

Itri Kültür Sanat Ekibi Fransa’da

Vakfımız tarafından, geleneksel ve çağdaş görsel sanat programı uygulayan imam-hatip okulu öğrencilerine yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Itrî Kültür Sanat Programı etkinlikleri devam ediyor.

05 Mayıs

ITRÎ KÜLTÜR SANAT PROGRAMI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Cami musiki formlarından biri olan enderun usulü ile teravih namazı etkinliklerini değerlendirmek ve cami musikisinin diğer formlarını planlamak amacıyla MÜSDAV Genel Merkezinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi

10 Mart

ITRİ KÜLTÜR SANAT PROGRAMI CAMİ MUSİKİSİ ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR

Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı tarafından, geleneksel ve çağdaş görsel sanat programı uygulayan imam-hatip okulu öğrencilerine yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiği Itrî Kültür Sanat Programı yeni etkinliklerle devam ediyor.

09 Ocak

ATIB & MÜSDAV İş birliğiyle düzenlenen Viyana Kitap ve Kültür Günleri Büyük İlgi Görüyor

Viyana Kitap ve Kültür Günleri’nde Türkiye’den gelen yazarlar, sanatçılar, oyuncular ve sporcular yer alıyor. Ayrıca yazarlar, oyuncular ve sanatçılar ile söyleşiler, imza günleri, binlerce kitap ile buluşma hizmetlerinin yanı sıra meşhur hafızların verdiği Kur'an ziyafeti programı ile manevi ikramda bulunuluyor.

06 Kasım

Itrî Kültür Sanat Korosu IV. İlçe müftüleri kongresinde sahne aldı.

Vakfımız tarafından, geleneksel ve çağdaş görsel sanat programı uygulayan imam-hatip okulu öğrencilerine yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Itrî Kültür Sanat Programı etkinlikleri devam ediyor.

 

26 Ekim

MÜSDAV Uluslararası Müslüman Topluluklar Dayanışma Vakfı, ITRÎ Kültür Sanat programı kapsamında “Gelenekten Geleceğe” isimli Jürili Geleneksel Türk Sanatları Sergisine ev sahipliği yapacak.

MÜSDAV Uluslararası Müslüman Topluluklar Dayanışma Vakfı, ITRÎ Kültür Sanat projesi kapsamında   “Gelenekten Geleceğe” isimli Jürili Geleneksel Türk Sanatları Sergisi düzenlenecek.

10 Ekim

GENÇ ITRÎ' LER YETİŞİYOR

Vakfımız tarafından, geleneksel ve çağdaş görsel sanat programı uygulayan imam-hatip okulu öğrencilerine yönelik Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği, Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirilen Itrî Kültür Sanat Programı etkinlikleri devam ediyor.

25 Temmuz

ITRÎ KÜLTÜR SANAT PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ İSVİÇRE’DE

Itrî Kültür Sanat Programı kapsamında imam hatip lisesi öğrencileri, İsviçre Türk Diyanet Vakfı’nın düzenlediği Türk Kültür Festivali’ne katıldı.

Zürih’te ikincisi düzenlenen Türk Kültür Festivali’ne, vatandaşlarımızın ilgisini yoğundu.

13 Haziran

ITRî KÜLTÜR SANAT PROGRAMI FRANSA’DA

Vakfımızın musiki, geleneksel ve çağdaş görsel sanat programı uygulayan imam-hatip okulu öğrencilerine yönelik başlattığı Itrî Kültür Sanat Programı yurt içi çalışmalarının ardından yurt dışı etkinlikleriyle devam ediyor.

20 Mayıs

DİJİTAL HİKÂYELERLE PEYGAMBERİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Vakfımız ve nitelikli çalışmalarını desteklediği okullardan Demetevler Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi işbirliği içerisinde "Dijital Hikâyelerle Peygamberim" temalı dijital çizim ve hikâyelendirme yarışması düzenlendi. Yarışma süresinde iştiraklerimizden Vakıf Global tarafından öğrencilere dijital çizim dersleri verildi.

12 Mayıs

"HAYALİMDEKİ ŞEHİR" KONULU RESİM YARIŞMASI

"Hayalimdeki Şehir" konulu resim yarışmamıza ait şartname bilgileri ve başvuru belgelerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

12 Mayıs

Rabia'nın Sanat Sınıfı Öğrencileri Geleneksel Sanatımız Tezhibi Günümüze Taşıyor

Rabia'nın sanat sınıfı öğrencileri geleneksel sanatımız tezhibi günümüze taşıyor. Geleneksel Türk Sanatlarında sınırlar nereye kadar gidebilir, zorlanabilir mi, yoksa geçmişten bugüne yapıldığı gibi yarına aynı şekilde mi aktarılmalı?

30 Mart

“HAYALİMDEKİ ŞEHİR” RESİM YARIŞMASI ve "YENİ SESLER" MUSİKİ YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Musiki, Geleneksel ve Çağdaş görsel sanat programı uygulayan ve Itrî projesi kapsamında desteklediğimiz okullardan olan Konya Karatay Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Konya genelindeki ortaokul 8. sınıf ve lise 9. sınıf öğrencileri arasında düzenlenen “Hayalimdeki Şehir Resim Yarışması” ve "Yeni Sesler" Musiki Yarışması sonuçlandı.